אחד החידושים החשובים ביותר בעולם הטכנולוגיה הוא הדפסה בתלת מימד, בעוד שבאמצעות שיטת ההדפסה המתקדמת – ניתן להדפיס אלמנטים מוחשיים ושימושים עשויי זכוכית, פלסטיק, גומי, נייר ושאר חומרים עמם ניתן לייצר פריטים מסוגים שונים.

מה זה הדפסה בתלת ממד?

הדפסה זאת מושתתת על טכנולוגיה חדישה המאפשרת ייצור והדפסת מגוון אלמנטים תלת ממדים, כאשר האלמנטים והדגמים מתוכננים במחשב על ידי תוכנה מיוחדת.

התוכנה והמדפסות המתקדמות מייצרות את האובייקטים מחומרי פולימר מגוונים, תוך שיטת ייצור והדפסה בשכבות –  מה שמקנה אלמנט מוחשי ואף שימושי. בטכנולוגיה המתקדמת משתמשים בתחומי המדע, הרפואה, הקוסמטיקה, העיצוב, הפנאי, בתחומי ההייטק, האומנות ושאר תחומים הדורשים ייצור אלמנטים שונים על ידי מדפסת או בשיטות אחרות.

איזה אלמנטים ניתן להדפיס בתלת מימד?

באמצעות מדפסת מתאימה, ניתן להדפיס מגוון אלמנטים כמו: תכשיטים, קופסאות, יצירות אומנות, אברי גוף(!), צעצועים, שבלונות, פריטי יצירה וכמעט כל פריט הקיים בעולם!

חשוב לדעת כי בכל הנוגע להדפסת תלת מימד,  ישנן שתי שיטות עיקריות להדפסה. האחת נקראת SLA והיא שיטת הדפסה שממצקת את החומרים שכבה אחר שכבה, עד יצירת האלמנט המבוקש. בעוד שישנה שיטת FDM המאפשרת הדפסה על ידי חוטי פלסטיק המייצרת אלמנטים בשיטת השכבות, כאשר ניתן להשתמש בשיטה זאת גם במדפסת ביתית רגילה. בשיטה הישנה (SLA) משתמשים במדפסת תלת מימד מקצועית.

הדפסת תלת מימד

כיצד תדעו להדפיס בתלת ממד?

בשל הקדמה והצורך בהדפסות שונות ומגוונות בעולם טכנולוגי מתקדם, כיום רבים רוצים לבצע את הדפסת תלת מימדית, בין אם מדובר במיזם אישי, עד לעבודות מחקר וביצוע שלל פעולות בתחום ההייטק. מלבד זאת, מי שידע לבצע הדפסות תלת מימד – יוכל להשתלב בתחום גם מבחינת קריירה, תוך שבאמצעות קורס הדפסת תלת מימד: רבים יכולים להפוך למומחים בנושא.

מה לומדים בקורס הדפסה תלת מימדית?

קורס זה מקנה את כל הידע והכלים לבצע הדפסות בתלת מימד. באמצעות ידע תאורטי ומעשי, יכולים המשתתפים בקורס להכיר טכנולוגיות שונות העוסקות בהדפסה המתקדמת. מי שיעבור את הקורס יוכל להכיר את השיטות השונות ולבצע מגוון הדפסות של חומרים ומוצרים. התלמידים יוכלו בסיום הקורס להכין פרויקט גמר שמבוצע על ידי מדפסות תלת מימד, ובכך להפגין יכולות ולהציג תיק עבודות בעת הצורך.

למי כדאי לעבור את הקורס?

כיום כל מי שרוצה להשתלב בתחום ההייטק, מי שעוסק באומנות, תעשייה וייצור, כמו גם בשאר תחומים שבהם הדפסות תלת מימד – יכול להוסיף ולפתח את התודעה והידיעות בתחום.

בשל כך נוספים יותר ויותר סטודנטים ואנשים שעוברים את הקורס, כאשר מדובר על אדריכלים ומעצבי פנים, מעצבי מוצר, אמנים, חיילים משוחררים, מהנדסים, מכונאים וכל מי שעולם טכנולוגי מתקדם העוסק בייצור בתלת מימד מרתק אותו.

לסיכום, הדפסה בתלת מימד היה פלא טכנולוגי שייתכן ויעביר אותנו לשלב הבא בתחומי המדע, הרפואה תרבות הפנאי, והאומנות. לכן יש להכיר את הנושא, ובמידה והוא מרתק גם אתכם – ניתן להצטרף אל קורס הדפסה תלת מימדית כבר היום!