במצב של אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה או מחלה, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים מול חברות ביטוח שלא תמיד יסכימו לשלם לכם את הפיצויים. במאמר הבא נסביר מה זה אובדן כושר עבודה, למה כדאי לפנות לעורך דין ומה מומלץ לעשות כשנקלעים למצב כזה.

מה זה מצב של אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אתם לא יכולים לבצע את העבודה שלכם בשל מצב רפואי לא צפוי, תאונה או מחלה פתאומית. במצב כזה, אתם לא יכולים להמשיך לפרנס את עצמכם ואת בני המשפחה שלכם, מכאן נובע הצורך בביטוח אובדן כושר עבודה. חשוב מאוד לפנות לעורך דין לאובדן כושר עבודה, אם נקלעתם למצב כזה חלילה.

פונים לעורך דין לאובדן כושר עבודה

כעת המטרה המרכזית שלכם היא לתבוע את חברת הביטוח על מנת לקבל פיצויים כספיים שיסייעו לכם להתנהל בתקופה הלא פשוטה הזו. עורך הדין שתפנו אליו ייצג אתכם בתביעת אובדן כושר עבודה על מנת שתוכלו להשיג את הפיצויים המרביים ולקבל את כל הזכויות שלכם בעקבות אובדן כושר העבודה.

בהזדמנות זו חשוב לציין, בחלק מהמקרים מבוטחים מוצאים את עצמם חסרי אונים אל מול הסירוב לשלם להם את הפיצויים. ברוב המקרים האלה עורך דין מקצועי יכול להוכיח שהסירוב שקיבלתם אינו חוקי ואינו צודק. לכן, אל תקבלו את התשובה כמובן מאליו, פנו לעורך דין שיוכל להציל לכם את המצב.

מכינים את התיק הרפואי

כעת אתם צריכים לאסוף ולרכז את כל המסמכים המעידים על המצב הרפואי שלכם. לכן, כשאתם פונים לרופאים מקצועיים או תעסוקתיים, אתם צריכים לשמור את הסיכומים הרפואיים, את הצילומים והאבחונים שתיק הרפואי שלכם. הקפידו היות מסודרים, לא פעם קורא שתביעות נופלות כתוצאה מהיעדר מסמכים רלוונטיים וזה פשוט חבל.

דורשים קצבת נכות כללית

כעת אתם צריכים לפנות לביטוח הלאומי על מנת לדרוש קצבת נכות כללית. נכון, אין קשר בין הפנייה לביטוח לאומי ובים התביעה שלכם את חברת הביטוח ועם זאת, המטרה שלכם היא לקבל מהביטוח הלאומי קצבת נכות כללית. כל אישור שתקבלו מהביטוח הלאומי יסייע לכם בתביעה נגד חברת הביטוח ויעלה את הסיכוי שלה להצליח.

עובדי משרד ובית דפוס: מה עושים במצב של אובדן כושר עבודה?

מסרו טופס תביעה לביטוח הלאומי

את טופס התביעה מומלץ למסור כמה שיותר קרוב למועד שבו איבדתם את כושר העבודה שלכם. ככל שתגישו את התביעה מוקדם יותר, כך תקבלו את הפיצויים מהר יותר. גם במקרה הנוכחי חשוב להיות מסודרים ולמלא את כל הפרטים כראוי, אחרת הבקשה שלכם תידחה.

נזהרים מחברת הביטוח

אל תהיו תמימים והיזהרו מפני חברת הביטוח שמולה אתם מתנהלים. בחלק מהמקרים, חברת הביטוח נוהגת לשלוח חוקרים שיעכבו אחרי התובעים על מנת להציג ראיות שמוכיחות שאין צדק בתביעה שלכם. חשוב לציין, גם אם כבר התחלתם לקבל פיצויים עבור עובדן כושר העבודה, הישמרו מפני חברת הביטוח שיכולה כל העת לשלוח חוקרים סמויים לבדוק את ההתנהלות שלכם.

מה תקופת ההתיישנות להגשת התביעה?

באופן כללי ניתן לומר שההתיישנות חלה לאחר 3 שנים ממועד אובדן כושר העבודה. עם זאת, יתכנו כמובן מקרים חריגים בהם תובעים לא מצליחים להגיש את התביעה בזמן בשל גורמים כאלה ואחרים. גם במקרה הנוכחי, מומלץ להתייעץ עם אורך דין מנוסה ומקצועי שיוכל להכווין אתכם בנושא טרם הגשת התביעה.

לסיכום, אם נקלעתם למצב של אובדן כושר עבודה, אנחנו מליצים לכם לפנות לעורך דין מקצועי שייצג אתכם בתביעה ויסייע לכם להשיג את הפיצויים המרביים ככל שניתן.