ביטוח סיעודי

עולם הדפוס. עולם של דיו, ריח מדפסות, דדלנים, התרגשות של גיליון חדש, אדרנלין והמולה מסודרת. כל אלו מאפיינים את שגרת יומם של העוסקים בבתי דפוס. מדובר בתחום ששנים נחשב רלוונטי ומהותי, אם כי בשנים האחרונות הוא עבר שינויים רבים כדי להתאים את עצמו לרוח התקופה, בעיקר בכול מה שנוגע להדפסות דיגיטליות. כמו כן, אם נבחן מה קורה בתחום של זכויות העובדים, נמצא כיצד ההסכם הקיבוצי שנחתם בענף לפני כמה שנים דחף קדימה מגוון מהלכים, כך שבין היתר רבים מחזיקים בביטוח סיעודי קבוצתי, אם כי לא כולם. מדוע אנו מציינים זאת? כיוון שמדובר בביטוח מאוד חשוב שעשוי להשפיע בצורה ניכרת על איכות החיים. אם מחר ואם בעוד כמה שנים.

תמיכת כלכלית מהותית

ביטוח סיעודי הוא מסוג הביטוחים שתמיד טוב לדעת שהם קיימים מאחורי הקלעים. מדובר בביטוח שנועד לכסות הוצאות כספיות מאוד גבוהות, וזאת בהנחה ומגיעים לסיטואציה קשה שבה נהיים סיעודיים. במצב סיעודי לא ניתן להתנהל ללא תמיכה צמודה של מטפל/ת, ועל כן צרכים להוציא מדי חודש בין 7,000 ל 13,000 ש"ח (רק עבור הסיוע הצמוד). מכאן שאדם רגיל ללא ביטוח ייעודי, מהר מאוד מוצא את עצמו ללא מענה, ועל כן אם לא רוצים ליפול כנטל על המשפחה, בהחלט חשוב לעצור לוודא שאתם מבוטחים. עם זאת, ממש כפי שמוטב לעשות ביטוח, כך גם חשוב לדעת שאם ברגע האמת תבקשו להפעיל את הפוליסה, אתם עתידיים להיתקל מול חומה בצורה של קשיים, פשוט כי חברות הביטוח והמדינה אינם ממהרים לשלם. מהי המשמעות? שגם אם תצטרכו לנהל תביעות סיעוד ותחושו מובסים, תיזכרו שאין לוותר. כל שצריך לעשות זה רק להשיג סיוע מקצועי בדמות עו"ד שבקיא בתחום.

שני נתונים שחשוב לקחת בחשבון

הנתונים מראים שמעל לגיל 65 גדלים הסיכויים להפוך לאדם סיעודי, אך יש להבין שמצב סיעודי אינו תלוי גיל, אלא ניתן להגיע לידי כך גם בגין תאונה או מחלה. מכאן שאם מעדיפים לעשות את הביטוח רק בעוד עשור, יש להבין שני דברים חשובים. ראשית שככול שמצטרפים לביטוח בגיל יותר צעיר כך הפרמיה יותר זולה, ושנית שבסה"כ מדובר בתשלום מזערי, במיוחד כיום כאשר כמעט ולא ניתן לעשות ביטוח סיעודי פרטי, אלא רק דרך קבוצות וקופות החולים. עתה אם נתייחס לאותו סיכוי קטן שמחר תהפכו לסיעודיים, אין ספק שמוטב להוציא מדי חודש סכום מזערי, ולדעת שבעת הצורך יינתן מענה משמעותי.

סירבו להעביר תשלום? זוהי רק תגובה ראשונית!

חשוב להבין באלו מצבים ניתן להפעיל את הביטוח, ועל כן נעצור להסביר. על מנת לזכות להפעיל את הביטוח, יש להוכיח פגיעה ב3 מתוך 6 פעולות בסיסיות. מדובר בפעולות הבאות: להתרחץ, לאכול, לשלוט על הסוגרים, לעבור ממצב שכיבה לישיבה וללכת. כמו כן, מספיק להוכיח כ50% פגיעה כדי להשיג חלק מהפוליסה – בהתאם לתנאי ההסכם. לכאורה מדובר בבדיקה פשוטה, אך המציאות מראה שגם אם המצב קשה, עדיין הרבה פעמים חברות הביטוח מסרבות להעביר את הכיסוי המובטח. במקביל, גם ביטוח לאומי (גם כן מחויב לסייע, אם כי באופן פחות משמעותי) נוטה להערים קשיים. מצב זה מוביל רבים שטרחו לעשות ביטוח סיעודי למצוא את עצמם חסרי אונים וללא תמיכה כלכלית. מכאן שיש להפנים שאם חושבים שהצדק בצד שלכם, יש לנהל תביעת סיעוד, ופה עורכי דין שמתמחים בתחום יידעו כיצד להנחות לעבור את הבדיקות השונות, כיצד להציג נתונים מסוימים וכדומה. שנסכם? ברגע האמת אין לחוש שנלחמים לבד בטחנת רוח, אלא להשיג תמיכה מקצועית!