בתי דפוס יכולים לעבוד עם בתי תוכנה ולקבל מהם את כל מבוקשם – מימוש פרויקטים כמו הקמת אתר או פתרון לצרכים בתחומים מיוחדים כמו תכנות ב-python. עם זאת, לאורך זמן, מומלץ להם להעסיק בעצמם מתכנת. היכן מוצאים מומחה כזה?

באתרים מתמחים

ראשית, מתכנתים יוכלו להגיע אליכם, כאשר הם עוברים במסגרת חיפוש עבודה שגרתי על מודעות דרושים באתרים שונים. דוגמה איכותית, הן למשל משרות באתר דיאלוג, שאליו נכנסים מקצוענים רבים. באתרי הדרושים השונים יש קטגוריות לפי מקצועות ומתכנתים מחפשים בהם כמקור בולט למציאת עבודה. שימו לב שהמודעה שלכם תופיע בקטגוריה המתאימה, באופן קל לחיפוש – למשל עבור מי שמחפש עבודה ספציפית עם python.

לפרסם במקומות נוספים

ישנה תמיד כמובן האפשרות החשובה, לפרסם את העובדה שאתם מחפשים מתכנת, בכל מקום אחר שזמין לכם. האתר שלכם הוא מקום טוב לעשות זאת ועמוד הפייסבוק שלכם גם כן. מקומות אלה לפרסום, משמעותיים במיוחד עבור מקצוענים שמתעניינים ספציפית בכם. זה עשוי להיות למשל מתכנת בעל ניסיון קודם, דווקא בתחום הדפוס. אם הוא מחפש עבודה נוספת בתחום זה ועובר על אתרי בתי דפוס בולטים, זו עשויה להיות התאמה טובה ביניכם, כבר מההתחלה. פרסום בתשלום פותח כמובן עוד אפשרויות רבות. מעבר לפרסום במקומות הקלאסיים הישנים, ישנה למשל גם האפשרות של פרסום ממומן בתוצאות חיפוש.

בית דפוס דיגיטלי אתה צריך מתכנת python

מפה לאוזן

השגת עובדים איכותיים על סמך היכרות אישית, היא שיטה מצוינת לעשות זאת. אם עובד קיים שלכם (למשל) מכיר מתכנת עם ידע וניסיון רלוונטיים, תרוויחו מכך את העובדה שאתם סומכים על העובד הקיים. יש לו כבר היכרות אישית עם מועמד זה. המועמד מצידו, יקבל (או כבר קיבל) מידע עליכם מהעובד שלכם שהוא מכיר. כך שיש כאן מצב, שעשוי לקצר את תהליך הגיוס המסורבל. המלצות אישיות ניתן לשמוע גם מקולגות בתחום המקצועי שלכם.

שימוש ב"אמצעים מיוחדים"

ישנם למעשה עוד לא מעט ערוצים מיוחדים לחיפוש עובדים וכדאי לחשוב בראש פתוח ולמנף גם אותם. לינקדאין היא כידוע הרשת החברתית המקצועית המובילה כיום ונוכחות חכמה שם מומלצת תמיד. כדאי למנף זאת, גם לשם איתור עובדים איכותיים. אדם שיש לו פרופיל לינקדאין מושקע, מעיד על עצמו לא מעט מבחינת איכות, רצינות והשקעה. בפרופיל כזה תוכלו לראות מיידית מידע רב על אותו אדם וליצור דרכו קשר. "הד האנטרים" או "ציידי ראשים" הם מומחי גיוס עצמאיים, שמתמחים בתחומי משנה שונים. בעולם ההייטק יש לא מעטים מהם. אפשר לנסות לעבוד גם איתם. ירידי תעסוקה מספקים דוגמה נוספת, לכיוון מעט מיוחד לאיתור עובדים איכותיים. נכון שיש הרבה דרכים דיגיטליות, אבל עדיין צריך את יריד התעסוקה כדרך לחיפוש עובדים.

לסיכום

להעסקת מתכנת in house יתרונות רבים ולכן, כדאי תמיד לשקול גם אפשרות זו. כפי שהראנו כאן, יש דרכים רבות להשיג מתכנת איכותי למטרה זו.