לקראת ראש השנה, רבים מאיתנו אוהבים לקבל וגם לתת לאחרים לוחות שנה. עסקים רבים מנצלים את ההזדמנות בכדי להדפיס לוחות שנה ולמתג אותם בפרסום שלהם. זהו פרסום שיכול להיות מאד יעיל מכיוון שהוא נשאר בידי הלקוח לאורך כל השנה. כאשר מדובר בלוח שנה שאנחנו מדפיסים באופן פרטי, זוהי מתנה שהיא אישית מאד מכיוון שניתן לשלב בה תמונות משפחתיות. בנוסף לכך, הדפסת לוח שנה שכזה איננה יקרה ואם מזמינים מספר יחידות המחיר ליחידה יורד כמובן.

נשאלת השאלה, מה רצוי להדפיס על לוח שנה? אנחנו נרצה שהוא יהיה שימושי לאנשים שאנחנו נותנים להם אותו. בדיוק בשביל לענות על השאלה הזו כתבנו את המאמר הבא.

פרטים הכרחיים על לוח שנה

כמעט כל האזרחים חוגגים את חגי ישראל השונים ורבים מהם שומרי שבת במידה זו או אחרת. לוח המכיל את זמני כניסת שבת בנוסף לחגים וצומות יהיה מאד שימושי לרבים. הסימונים הללו אינם מכבידים או מצריכים להגדיל את שטח ההדפסה. הם נמצאים בתוך מסגרת היום המודפס, אם מדובר בשבת – הכניסה תצוין ביום שישי. אם זה חג או מועד אחר, היא תצוין ביום הרלוונטי.

ימים לאומיים

פרטים נוספים שיהיו מועילים הם כל ימי הציון של המועדים הלאומיים. אנחנו מדברים על יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום העצמאות, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופיגועי האיבה כמו גם ימי ציון נוספים כמו יום ירושלים והיום לציון מורשת השר רחבעם זאבי (גנדי) למשל.

ימי ציון של מאורעות בינלאומיים – בנוסף לאלו, קיימים ימים בינלאומיים שיכולים לעניין חלק מהאנשים. מדובר על ציון של אירועים היסטוריים שונים כמו התשיעי במאי שהוא יום הניצחון כפי שנחגג במסורת הסובייטית. יום נוסף שחשוב לציינו הוא הרביעי ביולי, יום חגה של ערש החירות – ארצות הברית של אמריקה.

פרטים נוספים

ניתן להוסיף ללוח השנה גם פרטים רבים אחרים בהתאם לשימוש שלו וללקוח הקצה. ללוחות שנה המיועדים לאנשי שיווק ניתן להוסיף ציטוטים מעולם השיווק של דמויות מפתח בו כמו למשל סטיב ג'ובס. לוחות שנה בסגנון ספורטיבי יוכלו להכיל ציטוטים המביעים כוח רצון, תחרותיות והישגיות. אלו יכולים להיות ציטוטים של ספורטאים או מאמנים אגדיים כגון לאנס ארמסטרונג, מייקל ג'ונסון או יעל ארד.

מבחינה גרפית, נהוג להוסיף ללוחות שנה אלו תמונות או איורים שונים התלויים בהקשר. לוחות משפחתיים יקבלו בדרך כלל תמונות של בני המשפחה. ניתן להיות יצירתיים ולערוך לוח שנה המכיל תמונות של חיית המחמש של המשפחה. לוחות פרסומיים יהיו בעלי תמונות דקורטיביות שיש להן משהו משותף עם העסק שנותן את לוח השנה. לדוגמה: מסעדה תחלק לוח שנה עם תמונות של אוכל אקזוטי, מוסך ייתן לוח שנה עם תמונות של מכוניות ספורט נחשקות.

 

רצוי להקפיד על כך שלוח השנה יוכל, בנוסף לכל האמור לעיל, גם מקום מספיק בכדי לרשום פרטים שונים בהתאם לצורך. יש מי שמזמין לוחות שנה פרטיים המכילים ימי הולדת משפחתיים. אחרים נוהגים להוסיפם בעצמם על הלוח עצמו. לוח שיש בו מקום מספיק לכתוב עליו יהיה גם כזה שישתמשו בו. זו בדיוק הסיבה שצריך ליצר את הלוח הכי מתאים ללקוח, בייחוד כאשר מדובר בלוח פרסומי. אם הוא לא יהיה נוח מספיק לשימוש, הוא לא יתלה על הקיר, המקרר או השולחן ולא יהיה מקור לפרסום ומיתוג כפי שתוכנן.