בשנים האחרונות ניתן לראות כי השימוש בנייר הולך ופוחת, ויותר אנשים פרטיים ובעלי עסקים נעזרים בשליחת מיילים ובעברת מידע באמצעות האינטרנט. ואכן כיום, ישנן לא מעט שיטות מתקדמות לחסכון בנייר, כמו גם שרבים מבצעים בחירת סוגי נייר שאינם מבוססים על כריתת עצים ושאינם פוגעים בסביבה.

עם זאת, הדפסות נייר עדיין קיימות, החל מהדפסת הזמנות לאירועים, הדפסת פוסטרים, פליירים, מגזינים ועוד, תוך שמי שירצה לבצע הדפסות בבית דפוס – כדאי שיבחר בית דפוס באמצעותו ניתן לבחור בין כמה אופציות כדאיות.

אז אילו סוגי נייר ישלם עבור הדפסה? הנה כמה סוגים:

נייר נטול עץ

אחת הסיבות שבגללה רבים בוחרים לא להשתמש בנייר, היא משום שבעבר כדי לייצר ניירות היה צורך בכריתת עצים – מה שפגע בסביבה. עם זאת כיום, ניתן לבחור נייר נטול עץ המכיל רק 5 אחוזי עץ טבעי.  נייר נטול עץ הינו עדין יחסית, אך טוב להדפסה. באמצעות סוג זה אפשר לבצע הדפסות במדפסת רגילה או במדפסת טונר, תוך שימוש בנייר לצרכי משרד, הדפסת מעטפות, הדפסת דפי לוגו ועוד.

נייר כרומו

נייר כרומו נחשב נטול עץ, אך כזה שנחשב עבה ומוגן יותר מנייר נטול עץ רגיל. הנייר הופך עבה עקב שכבת הגנה שמצפה אותו – מה שמקנה לו מראה מבריק בדרך כלל. נייר כרומו מעולה להדפסת הזמנות, כרטיסי ביקור ושאר מסמכים רשמיים, בעוד שהוא נחשב דחוס יחסית ובכך מקנה תחושת איכות.

נייר ממחוזר

מי שירצה לדאוג ולהתחשב בסביבה, יוכל לבחור בנייר ממוחזר אשר מיוצר  משאריות עץ מהתעשייה. לנייר ממוחזר מרקם מיוחד שמשווה לו מראה יוקרתי, בעוד שהוא נחשב עבה יותר משני סוגי הנייר שהזכרנו קודם. הנייר המזכיר קצת קרטון דק, מעולה לעיצוב, להדפסת הזמנות לאירועים, להדפסת פוסטרים, שקיות ממותגות, פלקטים ושאר מוצרים הדורשים נייר עבה ואיכותי.

נייר פנינה

סוג נוסף הוא נייר פנינה במרקם משיי שנחשב איכותי ביותר! משקלו של הנייר גבוה, ויש לו גימור מבריק שמזכיר מעט את ברק הפנינה. סוג זה מתאים להדפסת הזמנות או שאר הדפסות להן רוצים להקנות מראה מושקע ויוקרתי.

נייר כימי

נייר כימי מיוצר בתהליכים כימיים והוא נראה ממש כמו נייר קופי בו היו משתמשים בעבר להעתקה. הנייר שמקורו לבן, מופרד בניירות בצבעים כהים, ונועד בעיקר להדפסת פנקסי קבלות, חוזים, הזמנות, חשבוניות ועוד.

נייר עיתון

מי שתוהה לגבי הנייר בו משתמשים להדפסת עיתון, חשוב שידע כי מדובר בנייר מיוחד במשקל של 40 גרם שנועד על מנת להדפיס את העיתונים היומיים אותם ניתן למצוא בקיוסקים. בנייר זה משתמשים על מנת לארוז מוצרים תוך שהוא נחשב זול יחסית והוא אינו עבה.

לסיכום, במגוון בתי דפוס ניתן לבחור שלל ניירות להדפסה, תוך התאמת הנייר לצרכים שלכם, לתקציב שלכם, כמו גם לסוג ההדפסה אותה אתם מבצעים ובה אתם מעוניינים.

קרוא גם: מה אפשר להדפיס בבית דפוס?